Дайджест

06.04

2012

Зростання зарплат українських споживачів може зробити країну неконкурентноздатною

У період з 2011 по 2020 рік в Україні очікується найвищий в Європі рівень абсолютного спаду населення. В умовах браку робочої сили це призведе до зростання реальної заробітної плати і, в результаті, позитивно позначиться на житті українських споживачів.

06.04

2012

Уроки світової фінансової кризи для України

Перший урок, з якого хотілося б розпочати, — це з’ясування головної причини останньої світової фінансової кризи. Згідно із загальноприйнятим поглядом, вважається, що вона (криза) почалася з краху іпотечного ринку США, якому сприяли фінансові інженери (я назвав би їх фінансовими фокусниками або алхіміками).

23.03

2012

Стрижень реформ

На 20-му році незалежності в Україні конкурентоспроможність економіки та рівень якості життя в цілому значно відстають від розвинених країн. Серед інших проблем можна відзначити дуже низьку якість продукції та послуг, значну кількість нещасних випадків через використання небезпечної продукції, періодичні техногенні аварії та катастрофи. Характерними для більшості підприємств і організацій є низька продуктивність праці та висока собівартість продукції. І недосконалий менеджмент практично на всіх рівнях управління.

03.03

2012

Найбрудніші міста України: Ужгород і Рівне обійшли Київ

Найбрудніше повітря в Маріуполі і Ужгороді, а загазована столиця добре провітрюється.

17.02

2012

Енергетична стратегія: хто і як створює майбутнє України

Україна тільки починає набувати здатність до довгострокового стратегічного планування. Багато років нам доводилося жити в умовах швидких змін, коли державі і громадянам потрібно було реагувати «за ситуацією», а горизонт планування був вимушено обмеженим.