Звіти

Звіт про конкурентоспроможність регіонів України 2013

Звіт про конкурентоспроможність регіонів України 2013

Згідно із підсумками розрахунку Індексу конкурентоспроможності регіонів України у 2013 році, перша п’ятірка лідерів: місто Київ, Харківська, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області.

Цьго року Одеська область зайняла 3‑е місце, випередивши традиційних лідерів Донецьку та Дніпропетровську області.

Серед п’яти регіонів з найгіршими показниками значних змін не відбулося, наприкінці рейтингу — Кіровоградська, Херсонська, Житомирська, Тернопільська й Чернігівська області.

Скачати повну версію Звіту

Скачати стислий огляд

Стислий огляд:

Звіт про конкурентоспроможність регіонів України 2013 містить п’ять розділів.
 
У першому розділі представлена методологія розрахунку глобального Індексу конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму, яку взято за основу і для розрахунку Індексу конкурентоспроможності регіонів України. У Додатках до розділу надано детальний опис структури Індексу та перелік статистичних даних і запитань анкет, що використовувалися
при опитуванні керівників компаній в регіонах.
 
У другому розділі представлені головні результати оцінки конкурентоспроможності регіонів України. Проаналізовано конкурентні переваги та недоліки регіонів країни в цілому, виявлено подібності й відмінності в індивідуальних оцінках, а також проведено зіставлення з результатами глобальної вибірки 148 країн світу.
 
У тематичному, третьому розділі Звіту детально описано поточну ситуацію та проаналізовано потенціал впливу на конкурентоспроможність країни й окремих регіонів рівня розвитку бізнесу. У рамках розділу детально проаналізовані фактори розвитку бізнесу, такі як: адаптивність, корпоративне управління, корпоративна етика, корпоративна соціальна відповідальність, управління персоналом, інновації, внутрішні бізнес-процеси, розвиток фінансового ринку і фінансування.
 
У четвертому розділі надаються результати аналізу опитування керівників компаній щодо основних проблемних чинників для ведення бізнесу в Україні у регіональному та галузевому розрізах.
 
Також, у п’ятому розділі надається стислий опис результатів кожного із 27 регіонів України у національному рейтингу.
 
Наприкінці Звіту розміщені регіональні профілі конкурентоспроможності з рейтингами та значеннями показників, які враховувалися при розрахунку Індексу.