Звіти

Збірка «Україна у світі: огляд міжнародних індексів» 2013

Збірка «Україна у світі: огляд міжнародних індексів» 2013

У 2012 році Україна зайняла 72-е місце у глобальному рейтингу конкурентоспроможності, поліпшивши результат попереднього року на 9 позицій. Згідно з Індексом конкурентоспроможності країн світу, позиції України в рейтингу відносно стабільні упродовж останніх п’яти років (54-57-і місця, 56-е місце в Індексі 2012 р.).

В Індексі легкості ведення бізнесу 2012 Україна зайняла 137-е місце зі 185 країн, що на 15 позицій вище, ніж минулого року. У рейтингу економічно вільних країн 2013-го року Україна займає позицію серед 20% найбільш невільних країн світу (161-е місце серед 177 країн світу).

Скачати повну версію Збірки

Стислий огляд:

На сьогодні у світі існує велика кількість різних індексів і рейтингів: глобальних і локальних, комплексних і спеціалізованих, регулярних і одноразових. Ці індекси оцінюють різні аспекти діяльності країн, регіонів або міст. Але у результаті усі вони оцінюють успішність окремо взятої країни, регіону, міста порівняно з «конкурентами», які також борються за обмежені ресурси, – гроші покупців на світових ринках, інвестиції, виробничі потужності бізнесів, талановитих спеціалістів.

Завдання збірника – підвищити рівень розуміння суспільством методології розрахунку найбільш важливих для країни індексів та розширити можливості використання їх результатів.

Збірник складається із 4 розділів.

До першого розділу увійшли комплексні індекси, а саме: Індекс глобальної конкурентоспроможності, Індекс конкурентоспроможності країн світу, Індекс легкості ведення бізнесу, Індекс економічної свободи.

До другого увійшли спеціалізовані індекси: Індекс сприяння торгівлі, Індекс конкурентоспроможності подорожей і туризму, Індекс мережевої готовності.

Третій розділ дає можливість ознайомитися з нещодавно розробленою компанією TheBoston Consulting Group, методологією SEDA (Аналіз сталості економічного розвитку країни), яка є інструментом діагностики і порівняльного аналізу, використовуваним для оцінки сталості економічного розвитку країни й успішності перетворення її економічного зростання в добробут громадян.

Четвертий розділ містить додатки, а саме: графічне представлення методології розрахунку індексів та перелік скорочень.