Більшості “королів контрабанди” не продовжили санкції – ЗМІ

Більшості "королів контрабанди" не продовжили санкції - ЗМІ

Фото: Архив Санкції було пролонговано стосовно окремих осіб, які продовжують створювати загрози національним інтересам

За даними видання, санкції не продовжили стосовно одинадцяти з тринадцяти фізичних та майже сімдесяти юридичних осіб.

В Україні не продовжила санкції проти більшості так званих “королів контрабанди”, які було накладено у 2021 році, стверджує видання Дзеркало тижня з посиланням на офіційну відповідь СБУ на запит журналістів.

За даними видання, указ про санкції №169/2021, який був чинним до квітня 2024 року, не продовжили стосовно одинадцяти з тринадцяти фізичних осіб.

Зокрема, на запит Дзеркала тижня в СБУ заявили, що протягом трьох років уповноважені державні органи відповідно до їх компетенцій здійснювали моніторинг ефективності санкцій, і уквітні 2024 року санкції було пролонговано стосовно окремих осіб, які продовжують створювати реальні та/або потенційні загрози національним інтересам. В спецслужбі також додали, що продовжують здійснювати необхідні контррозвідувальні заходи та в разі виникнення нових загроз державній безпеці ініціюватимуть запровадження обмежувальних заходів.

Видання вказує, що з-під санкцій було виведено Володимира Полуситка, Дениса Амінєва, Едуарда Кукобу, Михайла Грібанова, колишнього голову столичної митниці Юрія Дворака, а також Сєяра Куршутова – першого номера санкційного списку з указу 2021 року. Останнього “в окремих колах називали “другом усіх друзів”, людиною, яка знає, з ким і як домовитися, аби налагодити і підтримувати процеси”, пише Дзеркало тижня.

“Злі язики кажуть, що начебто його умови такі: 25 днів Куршутов працює на державу, а п’ять – на себе. Ще зліші язики заперечують, мовляв, обсяги контрабанди зараз такі, що “для себе” і п’яти годин вистачатиме…”, – говориться в матеріалі видання.

Окрім списку фізичних осіб, санкційний указ містив і перелік юридичних, яких підозрювали в участі у контрабандних схемах. З цього списку, за даними Дзеркала тижня, “випали” близько семи десятків компаній. Причому, за інформацією видання, переважна більшість таких компаній, попри накладені обмеження, не збанкрутували та продовжили працювати.

Нагадаємо, у квітні 2021 року Україна вперше ввела економічні санкції низки осіб, яких називали “королями контрабанди”. Трьох осіб з санкційного списку – Вадима Альперіна, Олександра Ерімічука і Араїка Амірханяна – було позбавлено українського громадянства. У квітні 2024 року повідомлялося про продовження цих санкцій.

Джерело

Економічні новини України