Фото: АРМА На заводі виявили понад 13 тисяч тонн готової продукції
Мова йде про Нікопольський завод феросплавів, який є одним із найбільших металургійних підприємств України та Європи.
Шевченківський районний суд Києва заарештував і передав Агентству з розшуку та управління активами (АРМА) майно АТ Нікопольський завод феросплавів бізнесмена Ігоря Коломойського. Про це повідомила пресслужба агентства у понеділок, 20 січня.
Серед переданих активів: чотири тепловози, 13 думпкарів (вагони-самоскиди – ред.), 25 вагонів, 120 напіввагонів, понад 13 тисяч тонн готової феросплавної продукції.
“Майно підприємства було передано відповідно до ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 27 грудня 2024 року. Рішення ухвалене в межах кримінального провадження, що стосується заволодіння державними коштами у 2014 році на той час службовими особами ПАТ КБ Приватбанк, серед яких фігурують колишні акціонери банку, зокрема відомий олігарх Ігор Коломойський та його оточення”, – йдеться у повідомленні. Як встановило слідство, службові особи ПриватБанку у 2014 році заволоділи понад 19 млрд гривень, які Нацбанк виділив на рефінансування.
“Підставою для таких дій стали сумнівні кредитні угоди, забезпеченням яких виступали майнові права на товари та активи, зокрема й Нікопольський завод феросплавів”, – розповіли в АРМА.
В агентстві нагадали, що Нікопольський завод феросплавів є одним із найбільших металургійних підприємств України та Європи. Воно є другим у світі за обсягом виробництва марганцевих сплавів, забезпечуючи понад 11% світового ринку.
Наразі ситуація в Нікополі складна, тому що місто перебуває під постійними обстрілами. Це створює значні ризики для безпечної роботи заводу та збереження його активів.
“Ця ситуація вимагає додаткових заходів для гарантування збереження майна та забезпечення його ефективного використання в умовах військової агресії. Тому АРМА використовуватиме можливості Державного космічного агентства України для відстежування стану активів на небезпечних ділянках за допомогою дистанційного зондування землі з космосу”, – додали в агентстві.
Нагадаємо, у листопаді 2023 року Нікопольський завод феросплавів призупинив виробництво через обстріли. При цьому будівельні й ремонтні роботи, пов’язані з модернізацією обладнання та енергокомунікацій, неодноразово пошкоджених внаслідок обстрілів, не припинятимуться.