Україна значно наростила експорт електроенергії

Фото: Міненерго України Імпорт електроенергії за тиждень зменшився на 23%, експорт зріс у 2,5 разу

Однак наша країна зберігає статус нетто-імпортера – за підсумками тижня імпорт перевищив експорт у 1,8 разу.

  У період з 15 по 21 червня імпорт електроенергії в Україну знизився на 23% порівняно з попереднім тижнем, склавши 77,4 тис. МВт*год. У той же час експорт показав значне зростання – у 2,5 разу, досягнувши 43,9 тис. МВт*год, що стало найбільшим тижневим показником з жовтня 2025 року.   За даними аналітичного центру DIXI Group, що посилаэться на інформацію Energy Map, сприятливі погодні умови – сонячна погода та комфортні температури – забезпечили підвищення генерації побутовими сонячними електростанціями. Це, у свою чергу, знизило навантаження на електромережу. Крім того, після завершення ремонту одного з енергоблоків атомної станції ситуація в енергосистемі покращилася.   Найбільшу частку в структурі імпорту за звітний період забезпечила Угорщина – 33,4 тис. МВт*год, або 43%. Словаччина поставила 18,6 тис. МВт*год (24%), Румунія – 16,8 тис. МВт*год (22%), Польща – 8 тис. МВт*год (10%), а Молдова – 0,6 тис. МВт*год (1%).   Загалом закупівлі електроенергії скоротилися за основними напрямками на 13-33% у порівнянні з попереднім тижнем. Єдиним виключенням стала Молдова, звідки обсяги імпорту збільшилися.   У структурі експорту домінувала Угорщина з часткою у 26 тис. МВт*год (59%), далі йдуть Молдова – 12 тис. МВт*год (27%), Румунія – 5,7 тис. МВт*год (13%) і Словаччина – 0,2 тис. МВт*год (1%). Найпомітніше зростання експорту зафіксували у напрямках до Словаччини, Молдови й Угорщини. Водночас постачання до Румунії зменшилися на 12%, а експорт до Польщі зовсім не здійснювався.   Попри збільшення експорту, Україна залишилася нетто-імпортером: за підсумками тижня обсяг імпорту перевищив експорт у 1,8 разу.   Раніше повідомлялося, що в травні 2026 року Україна скоротила імпорт електроенергії на 29% порівняно з квітнем – до 398 тис. МВт*год, що стало продовженням тенденції до зниження третій місяць поспіль. Водночас експорт за цей період зріс у 2,8 разу та склав 94,1 тис. МВт*год.   Також повідомлялося, що Україна збільшила імпорт електроенергії після старту ремонтів на блоках АЕС.  

Джерело

Економічні новини України