Саудити відновили навантаження нафти на супертанкери

Фото: Saudi Aramco Саудівська Аравія відновлює експорт нафти танкерами

Супертанкери класу VLCC завантажуються в Рас-Танурі – найбільшому нафтовому терміналі у світі.

Saudi Aramco відновила навантаження нафти на своєму терміналі Рас-Танура в Перській затоці після майже чотирьох ⁠місяців перерви. Про це повідомило Reuters з посиланням на судноплавні дані LSEG у п’ятницю, 26 червня.

Вказано, що два супертанкери класу VLCC, що знаходяться під управлінням саудівської судноплавної компанії Bahri, завантажуються в Рас-Танурі – найбільшому нафтовому терміналі у світі – і ще одне судно чекає поблизу.

Кожен з цих VLCC здатний прийняти на борт до 2 млн барелів нафти.

Тим часом світові ціни на нафту продовжують знижуватись, свідчать дані торгів. Так, станом на 12:00 за Києвом барель нафти Brent подешешав на 3,28% і коштує $73,02. Сорт марки WTI впав на 3,42% і коштує $69,46.

Раніше стало відомо, що через Ормузьку протоку пройшли три супертанкери під прапором Саудівської Аравії з 6 млн барелів сирої нафти на борту, після того, як США з Іраном підписали угоду про завершення конфлікту. Це стало найбільшим проходом через протоку за кілька тижнів.

Джерело

Економічні новини України